repertuary.pl
Film

Niepowstrzymany

Unstoppable
Reżyseria: Tony Scott

Repertuar filmu "Niepowstrzymany" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Niepowstrzymany" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Niepowstrzymany
Tytuł oryginalny: Unstoppable
Czas trwania: 90 min.
Produkcja: USA , 2010
Premiera: 12 listopada 2010
Dystrybutor filmu: Imperial Cinepix

Reżyseria: Tony Scott
Obsada: Denzel Washington, Chris Pine

12 października, Wilkins w Pensylwanii – dzień zaczął się tak, jak każdy inny. Pracownicy nocnej zmiany wracają do domów, a ich koledzy biorą się do pracy. Dwóch pracowników kolei dostaje informację, że należy skierować jeden z pociągów na inne tory, bo trasą do Olean w Nowym Jorku ma jechać wycieczka szkolna. Czeka ich sporo pracy – 777 to potężny pojazd. Chcąc oszczędzić sobie roboty podejmują fatalną w skutkach decyzję o pojechaniu na skróty. Szybciej nie znaczy bezpieczniej, zwłaszcza jeśli chodzi o nowoczesny, skomputeryzowany pociąg składający się z trzydziestu dziewięciu wagonów…
200 mil dalej, w Brewester, 12 października również zaczął się tak, jak zawsze. Nocna zmiana dopijała kawę, a ich koledzy brali się do pracy. Frank Barnes, kierownik pociągu, dowiedział się, że przyjdzie mu pracować z początkującym konduktorem, Willem Colsonem. Nie jest zachwycony, ale trzyma język za zębami. Kiedy 1206 (potężny, sześciosilnikowy pociąg) rusza w trasę, Frank daje Willowi do zrozumienia, że dwadzieścia osiem lat doświadczenia to dużo dłużej, niż cztery miesiące w zawodzie.
Ani w Wilkins, ani w Brewester nikt nie podejrzewa, że po spokojnym poranku zacznie się szalone popołudnie, a dwaj zwykli mężczyźni okażą się bohaterami.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1214 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Majzello 24. listopada 2010, 0:00

"Unthinkable"...zaiste zacny tytuł...jedna z "mocniejszych" pozycji jakie oglądałem...film przy którym na końcowych literach mówisz: "o kurde..." (tzn. mówisz inaczej, ale moderator wytnie ;-)
"Dla niej wszystko"...jutro w kinie..zobaczymy...Pozdrawiam! p>

Wasz Bart 22. listopada 2010, 23:51

A ja podrzucę jeszcze jedne tytuł "Uciekający pociag" z Jonem Voightem.

Grzesiek 20. listopada 2010, 17:37

Do Majzello: Dzięki że odniosłeś się do mojej opinii o filmie. Muszę przyznać,że razem nie jesteśmy obiektywni co do tego filmu: ty przez zamiłowanie do pociągów, a ja bo oglądałem go o 22.30. Nie mniej jednak podrzucić Ci dwa tytuły filmów z napięciem: "Unthinkable" i "Dla niej wszystko". Wg mnie te filmy warto obejrzeć.

Majzello 17. listopada 2010, 22:55

Tym razem duet Washington, Scott raczej nie zawiódł..po fatalnym "Metrze strachu" (moim zdaniem), zrobili całkiem przyzwoity film. Co prawda film raczej nie dla wszystkich, bo co to za historia z uciekającym pociągiem...za to miłośnicy pociągów (w tym ja) będą zachwyceni...fantastyczne zdjęcia (pociągów oczywiście), muzyka, sprawnie opowiedziana historia...napięcie od samego początku...Reasumując: film dobry i godny polecenia z tym, że zapewne nie każdemu może przypaść do gustu...
P.S. Do G: Rozumiem, że jesteś jednym z tych któremu film nie przypadł do gustu, ale, jeśli ten film był dla Ciebie nudny i bez napięcia to nie wiem jakie "nienudne" filmy oglądasz, rzuć jakimś tytułem, chętnie zobaczę. A co do wymyślania przez "twórców" nudnego scenariusza o uciekającym pociągu to fabułę filmu zainspirowały prawdziwe wydarzenia (co zresztą na początku zostało powiedziane).

Grzesiek 16. listopada 2010, 10:49

Z całym szacunkiem do moich przedmówców, to się zastanawiam, czy byłem na tym samym filmie.
Dla mnie ten film to zrobiona na siłę produkcja, w której znakomity wcześniej Denzel odcina kupony od sławy. W czasie kiedy na ekranach było już wszystko, twórcy wpadli na "genialny" pomysł z pociągiem co uciekł maszyniście. Film totalnie nudny i wywołujący u mnie momentami uśmiech politowania. Napięcie jak na obiadkach u mojej babci (świetnie gotuje). Podsumowując, jak macie za dużo kasy i wolnego czasu to możecie iść.
PS: Żeby nie tylko marudzić to podobały mi się tylko zdjęcia.

skylie 15. listopada 2010, 22:20

Zgadzam sie w zupelnosci. Na takim filmie jeszcze nie bylam!

Bartek 15. listopada 2010, 9:47

Dobry, ciekawie zrealizowany film. A tematyka... był już kiedyś taki film pt. "Autobus który nie mógł zwolnić"

inkol 13. listopada 2010, 20:39

Film zaczyna sie trzęsieniem ziemi ,a póżniej napiecie tylko rośnie. Tyle, że "trzesienie ziemi" to ucieczka pociągu. Wspaniały film. Genialne zdjęcia i kilka zabawnych tekstów. WART obejżenia w kinie. EMOCJE od 1-szej minut do ostatniej sekundy DOSŁOWNIE. Dobrze grający aktorzy.Napewno nikt sie na nim nie będzie nudził.

Dodaj nowy komentarz Niepowstrzymany

Twoja opinia o filmie: